Selasa, 08 Maret 2016

Zazwyczaj ogrodzenie Winylowe są nieodłącznym składnikiem wszelkiej posesji.Rzadko kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez ogrodzenia. Aby można się było przedostać na teren osobistej posesji potrzebna jest furtka oraz brama wjazdowa.
Bezspornie bramy i furty ogrodzeniowe winny być dobrze skonstruowane dlatego ze narażone są na znacznie większe obciążenie niż pozostała cześć balustrady plastikowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachet. W związku z tym jakie powinny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle duża by gwarantowała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa powinna również umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym i osobom niepełnosprawnym. Zazwyczaj przyjmuje się że furta ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo czy tez lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe najczęściej są zawieszone nad murkiem furta powinna znajdować się troszkę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe aby ploty z plastyku na ogrodzenie i furtkę ze sztachet było jednakowej wysokości.

Przy doborze sztachety z Winylu na plot i furtę ogrodzeniowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna bądź rozwierana. Ażeby ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki jakiemu brama będzie się samoczynnie otwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się uwzględnić fakt iż sztachetki PCV przy bramie powinno być tak długie żeby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei potrzebują przestrzeni żeby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dopasować indywidualnie wg potrzeb, lecz przyjęło się iż powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama oraz furta ma być zrobiona. Te dwa składniki ogrodzenia nie powinny różnić się ani kształtem ani materiałem od reszty ogrodzenia żeby ploty plastykowe na plot i furtę ze sztachet wyglądało homogenicznie. W sprzedaży osiągalne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furtki) a także drewniane ogrodzenia (sztachety które można zastosować do wypełnienia bramy względnie furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar