Kamis, 16 Februari 2017

Budowa ogrodzenia jest poważnym przedsiewzięciem, dlatego warto zastanowic się jakie materiały wykorzystac do budowy ogrodzenia.

Do budowy ogrodzenia z powodzeniem można wykorzystać cegły elewacyjne klinkierowe lub licowe. Do takich cegieł można dobrać spoinę w takim samym odcieniu. Dzięki takiemu zabiegowi ogrodzenie zyska na elewacji i będzie stanowić jednolitą całość. Jeśli zdecydujemy się na ogrodzenie z cegieł, to dodatkowo można wybrać sobie ciekawą fakturę.

Z cegieł można wybudować różne ogrodzenia. W zależności od upodobania może ono być pełne lub z cegieł można wykonać słupki lub podmurówkę pod ogrodzeniem.


Choć w sklepach budowlanych możemy nabyć specjalne cegły elewacyjne, to do budowy ogrodzenia można użyć również zwykłą cegłę ceramiczną. Z powodzeniem można również wykorzystać bloczki silikatowe, beton komórkowy lub pustaki. Jeśli wykonamy ogrodzenie tylko i wyłącznie z bloczków silikatowych, betonu komórkowego lub pustaków, to nie będzie się ono dobrze prezentowało. Koniecznie takie ogrodzenie należy wykończyć. Można je np. otynkować, obłożyć płytkami lub też okładziną.

W ten sposób jesteśmy w stanie dopasować ogrodzenie do design-u posesji. Rozwiązanie ze słupkami wydaje się być dość rozsądne, bowiem wykonując cokół i słupki z betonu będziemy w posiadaniu trwałego ogrodzenia, które możemy wykończyć na wiele sposobów. Co prawda budowa takiego ogrodzenia może być pracochłonna i pochłonąć trochę materiału ale efekt zależy tylko i wyłącznie od nas, a satysfakcja może być duża.

Jeśli nie chcemy angażować zbyt wielu środków, to najtańszym sposobem wykończenia ogrodzenia jest otynkowanie go. Dobrze sprawdzi się zarówno tynk cementowy jak i cementowo -wapienny. Aby przedłużyć żywotność ogrodzenia najlepiej posłużyć się fortelem i na nałożony tynk nałożyć farbę elewacyjną.

Jeśli chcemy aby ogrodzenie wyglądem i strukturą przypominało cegły, to można je wykończyć płytkami klinkierowymi w dowolnym kolorze.

Dość nietuzinkowo będzie wyglądało nasze ogrodzenie, jeśli wykończymy je płytkami silikatowymi zamiast klinkierowymi. Choć w wyglądzie nie będzie specjalnej różnicy, to jednak płytki silikatowe wymagają impregnacji.

Jeśli koszty nie grają roli, to ogrodzenie można wykończyć kamieniem naturalnym. Trzeba się jednak przy takim rozwiązaniu liczyć z tym, że słupki i podmurówka wykonana z takiego materiału zazwyczaj jest kosztowna. Ogrodzenie z kamieni naturalnych będzie robiło wrażenie, bowiem prezentuje się wyjątkowo ładnie i co najważniejsze jest dość trwałe. Najczęściej stosowanymi kamieniami naturalnymi na ogrodzenia są piaskowiec, wapienie oraz granit.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar