Rabu, 17 Mei 2017

Ogrodzenie jak i wszystko inne wymaga pielęgnacji, tylko jak to zrobić żeby sie nie narobić?

Ogrodzenie posesji lub innych połaci naszej ziemi powinno zdobić a nie szpecić. W zależności z jakiego materiału zostanie wykonane, to musi być impregnowane odpowiednimi środkami. Ogrodzenie o odpowiednich walorach będzie się prezentowało odpowiednio ale wymaga zabiegów pielęgnacyjnych tj, czyszczenia lub malowania.

Ogrodzenia drewniane i metalowe

Ogrodzenia drewniane wymagają chyba najwięcej uwagi. Te ogrodzenia wykonane są z naturalnych materiałów, a więc nie da się uniknąć działania różnych czynników. Ogrodzenia wykonane z drewna chłoną wodę i wilgoć, a zatem po pewnym czasie butwieją i gniją. Do tego może dojść walka ze szkodnikami w postaci korników. Aby zapobiec takiemu niszczeniu ogrodzenia z drewna należy je regularnie impregnować. Pod wpływem warunków pogodowych farba pokrywająca ogrodzenia z czasem traci kolor. Jeśli była to farba z dolnej półki, to może nawet odpryskiwać.
Ogrodzenia metalowe również potrzebują zabiegów pielęgnacyjnych. Być może nie tyle, co drewniane ale jednak bez nich się nie obejdzie. Metal z czasem podlega korozji i trzeba to zlikwidować a najlepiej zapobiec. Z rdzą najlepiej walczyć szczotka drucianą lub papierem ściernym. Oczywiście proces czyszczenia należy zakończyć pomalowaniem farbą antykorozyjną.
Zarówno pielęgnacja ogrodzenia metalowego i drewnianego zabiera dużo czasu i pochłania sporo pieniędzy. Malowanie czy czyszczenie ogrodzenia jest zajęciem czasochłonnym, a zakup specjalistycznych impregnatów do ogrodzeń może pochłonąć dużą sumę w przypadku dużego ogrodzenia.

 Ogrodzenia plastikowe

Jest wyjście z tej sytuacji, żeby już nie tracić swojego cennego czasu oraz pieniędzy na pielęgnację ogrodzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana tradycyjnego ogrodzenia na ogrodzenia z plastiku. Ogrodzenia PCV są bardzo trwałe. Są odporne na czynniki pogodowe oraz rożne szkodniki. Zatem odchodzi malowanie i impregnowanie. Do ogrodzenia z plastiku nie trzeba używać żadnych specjalnych preparatów oraz szczotek drucianych. Ogrodzenia z PCV można czyścić dowolnym środkiem myjącym. Wystarczy zwykły płyn do naczyń, a ostatecznie można wyczyścić ogrodzenie plastikowe spłukując je woda pod ciśnieniem np. z węża ogrodowego.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar